Help ons bouwen!

Nieuwsbrief - December 2014

We hebben een druk jaar gehad! School openingen, de voltooiing van huizen, vloeren, lopende projecten en de viering van onze tiende jaar.

 

 
---
banner nl


---

Beste vrienden van Constru Casa,

Flag waving boyHet einde van het 10 jarig jubileumjaar komt in zicht en graag willen we deze heugelijke mijlpaal gebruiken om je te bedanken voor je steun en je alvast gezellige feestdagen toewensen.

De afgelopen maanden hebben we het 10 jarig bestaan van Constru Casa gevierd en wat hebben we een druk jaar gehad! Alleen dit jaar al hebben we 79 huizen, 10 vloeren in huizen en 15 gemeenschapsgebouwen gebouwd. We hopen in december nog drie huizen te kunnen bouwen. Ons doel voor dit jaar was 100 huizen te bouwen en met een paar mooie donaties komen we steeds dichterbij ons doel. Met uw hulp kunnen we de komende decennia blijven bouwen aan betere leefomstandigheden in Guatemala.

Veel dank voor je betrokkenheid en met een warme groet,

Het Constru Casa Team

 

 Huidige projecten 

Chuchinamit

Chuchinamit schoolIn oktober hebben we de eerste bouwfase in Chuchinamit afgerond, één van onze grootste projecten. In samenwerking met de organisatie ‘Mil Milagros’ hebben we 22 huizen van één kamer met een badkamer gebouwd. Ze zijn ook voorzien van stromend water (mogelijk gemaakt door ‘Mission Guatemala’). In de tweede week van november is de bouw afgerond van een basisschool waar 23 leerlingen kunnen beginnen (dankzij steun van een groep Constru Casa vrienden uit Kentucky, VS). De tweede fase van dit bouwproject start in januari, in deze fase wordt er bij elk huis één extra kamer gebouwd en in de derde fase (in 2016) wordt het huis compleet door de bouw van een derde kamer. We hebben ook nog plannen voor een keuken en ruimte voor een kantoor bij de school, een gemeenschapsruimte, toiletten en mogelijk zelfs een speeltuin, afhankelijk van de donaties. Recente foto’s van dit project vind je op Facebook.

 

Huizen voor  Susana Avila en Rosario PiySusana Avila termino

De bouw van de huizen voor de families van Susana Avila en Rosario Piy is begonnen. Beide families wonen nu nog in huizen met vieze vloeren en muren gemaakt van golfplaten. Ze kijken ernaar uit om binnenkort in hun solide huizen, gemaakt van betonnen blokken, te gaan wonen. We willen onze vrijwilligers die zich inzetten voor dit project, Chip en Scott uit de Verenigde Staten en Maarten uit België, van harte welkom heten.

 

Resultaten

10 vloeren in Solola

Piso en Solola

Deze maand hebben we samen met de non-profit organisatie Starfish One-By-One hard gewerkt om 10 nieuwe vloeren voor 10 families in het departement Solola te realiseren. Dit is erg belangrijk voor het welzijn van de families. Deze betonnen vloeren vervangen de vieze grond die koud en vaak modderig wordt in het regenseizoen. Door het aanbrengen van de betonnen vloeren zijn er minder gezondheidsproblemen, zijn de kinderen minder vaak ziek en verbeteren de algehele hygiënische omstandigheden. De kinderen leven gezonder en kunnen zich beter richten op school.

 

Oplevering in Beleju

Beleju ClassroomIn Beleju, Quiché, hebben we de oplevering van vier nieuwe klaslokalen gevierd. De gemeenschap is erg blij met de schone klaslokalen voor het onderwijs van hun kinderen. Een leraar uitte zijn blijdschap door te zeggen: “Ik had nooit gedacht een degelijk klaslokaal gemaakt van beton te hebben binnen 4 jaar. Ik ben er zo gelukkig mee!”.

Bij deze willen we onze partnerorganisatie ‘Miracles In Action’ bedanken voor hun geweldige steun!

 

 

Feestelijke opening in Samox

Samox ClassroomBegin oktober waren we bij de feestelijke opening van vijf nieuwe klaslokalen in San Lucas Samox, Coban. Deze basisschool met 180 leerlingen tussen de 6 en 13 jaar oud is nu af. De oude leslokalen waren gemaakt van hout en moesten elk jaar herbouwd worden. De nieuwe lokalen zijn veiliger en meer solide. De leerlingen zullen meer gemotiveerd zijn om te studeren. Dit project is gerealiseerd in samenwerking met Stichting Kinderprojecten Guatemala, Wilde Ganzen en Los Niños. We willen deze stichtingen bedanken voor hun langdurige samenwerking!

 

Ons doel voor het 10 jarig bestaan

Begin dit jaar hebben we onszelf een uitdagend doel voor dit jubileumjaar gesteld, we hopen dit jaar 100 huizen te kunnen bouwen. Op dit moment hebben we 94 gebouwen gerealiseerd, namelijk 79 huizen en 15 gemeenschapgebouwen en daarnaast nog 10 betonnen vloeren. Momenteel wordt er gewerkt aan nog drie huizen in december: we hebben bijna ons doel bereikt en daar willen we heel erg trots op zijn met z’n allen!!

 

Vrijwilliger in 2015!

2015 wordt een groots jaar! De vrijwilligerskalender op onze website vult zich snel. Meld je gauw bij onze vrijwilligerscoördinator als je ons ook wilt komen helpen (individueel of als groep). We kijken er naar uit je in Guatemala te verwelkomen of je hulp te ontvangen in Nederland! Voor meer informatie over hoe je ons kunt helpen, kun je maile naar voluntario@construcasa.org of vrijwilligers@construcasa.nl

 

Vacature bestuur

Helaas is door omstandigheden de positie van voorzitter vacant geworden. Constru Casa is dan ook op zoek naar  een versterking van het bestuur. Heb je interesse om de voorzittersfunctie op je te nemen of wil je het bestuur op een andere wijze ondersteunen? Schroom dan niet om met ons contact op te nemen. Dit kan door een e-mail te sturen naar Arjan Boomert: voorzitter@construcasa.nl (tijdelijk voorzitter) of naar Carolien van Heerde: carolina@construcasa.org . Uiteraard kun je bij hen ook terecht voor meer informatie over de werkzaamheden van het bestuur.

 

Jubileum 10 jaar Stichting Constru Casa

Alweer twee maanden geleden vierden we het 10-jarig bestaan met een gezellige bijeenkomst in Kampen. Op deze dag is teruggeblikt naar een aantal mijlpalen in de afgelopen jaren, de ontstaansgeschiedenis van de stichting in Nederland en is in een quiz de kennis over Constru Casa, Guatemala en vakkundigheid bij de aanwezigen getest. Door samenloop van omstandigheden is het programma enigszins anders verlopen dan gepland, maar mede dankzij de improvisatie door quizmaster en host Wim was de avond zeker geslaagd te noemen. Voor wie nog nieuwsgierig is naar de goede antwoorden van de quiz of de foto’s wil terugzien: deze zijn hier te bekijken.

 

Benefietacties afgelopen kwartaal

Ook de afgelopen drie maanden is weer een aantal mooie initiatieven ontstaan om geld op te halen voor de bouw van nieuwe woningen: een statiegeldactie van Hannie Uiterwaal en Wim Verhoog, een wijnproeverij gehouden door Stichting Destino, een inzamelingsactie door Basisschool De Wissel (via Trudy van den Broek) en een aantal Guatemalteekse etentjes in het huis van Jan en Riki Meulemeesters. Door deze acties én een paar mooie donaties n.a.v. het 10 jarig jubileumfeest, hebben we twee extra woningen voor twee families in Guatemala kunnen bouwen: ons eindejaars-jubileumdoel van één nieuwe woning is ruimschoots gehaald! We willen een ieder hartelijk danken voor het behalen van dit mooie resultaat!

 

Laatste nieuws

emergency newsletter fuego hol

Doneer Button

Familieverhalen

Miriam Magdalena's #LuckyYear

Screen Shot 2017 04 21 at 4.00.51 PM

Dankzij Home for A Home is het dit jaar een #LuckyYear voor Miriam Magdalena en haar familie in Santa Cruz Balanyá!

Lees meer...

Ervaringen

Amaury's #LuckyYear

Screen Shot 2017 04 21 at 4.12.15 PMHet is 7:30 uur. De stad Antigua is al druk in de weer. De scooters en tuk-tuks haasten zich door de straten. In de deuropening van de bussen hangen de hulpjes van de buschauffeur, de bestemming van de bus naar voorbijgangers schreeuwend. Maar ondanks deze drukte van mensen is de natuur, met haar vulkanen en bergen rondom de stad, aanwezig om de mensen te herinneren aan haar overheersing.

Het is fantastisch!

Voor San Sebastián Park wacht ik met Paul, een andere vrijwilliger die uit Florida komt, op onze chauffeur Mario. Hij is een Guatemalteekse metselaar en hij brengt ons naar het dorp Santa Cruz Balanyá.

 

 

laatste nieuws

Jubileumfeest 15 jaar Constru Casa

logo invitacin HOL

Constru Casa 15 jaar!    Dat moet gevierd worden!

UITNODIGING GROOT FEEST
9 november 2019

Lees meer...