Help ons bouwen!

Nieuwsbrief - Maart 2015

3 girls and volunteer En 2015 begint ook al succesvol. We hebben het geluk de hulp te mogen ontvangen van een groot aantal vrijwilligers, 125 alleen al in de eerste maanden van dit jaar. Hier is de nieuwsbrief voor Maart 2015.

Nieuwsbrief Maart 2015

logo
banner nl

Beste vrienden van Constru Casa,

Welkom bij onze eerste nieuwsbrief van 2015!

Afgelopen jaar was een jaar vol mooie prestaties: we hebben 82 woningen en 17 gemeenschapsgebouwen kunnen bouwen en ook nog 11 gezinnen kunnen helpen hun woning te verbeteren. En 2015 begint ook al succesvol. We hebben het geluk de hulp te mogen ontvangen van een groot aantal vrijwilligers, 125 alleen al in de eerste maanden van dit jaar. Zij helpen ons bij de bouw van woningen en andere gebouwen, zoals in Chutinamit en in San Miguel Escobar. Ook bouwden we al twee klaslokalen voor een basisschool in Chocolá en zijn we nu bezig met de bouw van drie klaslokalen voor een middelbare school in Ciudad Vieja. We willen al onze vrijwilligers en fantastische donateurs bedanken voor hun blijvende steun. We kijken uit naar jullie hulp bij ons werk in Guatemala!

Veel dank voor je betrokkenheid en met een warme groet,

het Constru Casa team


Huidige projecten

Fase twee Chutinamit

Chutinamit boysFase twee van het Chutinamit project is al goed op weg! Dit jaar willen we graag een gemeenschapsruimte, een handenwasplaats en een kantoor bij de vorig jaar gebouwde school bouwen. Maar we willen ook 22 tweede kamers bouwen voor de gezinnen die we vorig jaar met het eerste deel van hun woningen hielpen. Het officiële begin van fase twee werd eind januari ingeluid door de feestelijke opening van het schooltje en de keuken. Leden van de lokale commissie, onze partnerorganisatie Mil Milagros, een groep vrijwilligers en donateurs, waren allemaal met ons aanwezig. Mensen hielden toespraken om donateurs en betrokkenen te bedanken en het openingslint werd doorgeknipt. Vicepresident Bill Minihan van Friends of Constru Casa USA en de lokale burgemeester legden de eerste steen voor fase twee van dit prachtige project in een gemeenschap die in extreme armoede leeft en een enorme ontwikkeling doormaakt. Een groep vrijwilligers uit Kentucky heeft in de eerste week vier nieuwe kamers gebouwd en zij werd opgevolgd door vrijwilligers van Builders Beyond Borders, die nog eens zes extra kamers bouwden. Zij begonnen ook met de bouw van de gemeenschapsruimte. Hartelijk dank voor jullie enorme steun!

Middelbare school in Ciudad Vieja

Ciudad Vieja SchoolIn de eerste week van februari zijn we, in samenwerking met NGO Niños de Guatemala, begonnen met de bouw van een middelbare school in Ciudad Vieja. We zijn momenteel bezig met drie klaslokalen en hopen er nog meer te kunnen bouwen in de toekomst. Hartelijk dank Niños de Guatemala voor het geweldige initiatief en de goede samenwerking in dit mooie nieuwe project.

Twee klaslokalen in Chocolá

In de afgelopen zes weken hebben we twee klaslokalen gebouwd voor een plattelandsbasisschool in Chocolá, diep in het departement Suchitepéquez. Afgelopen vrijdag hebben we met de lokale commissie, onze partnerorganisaties Miracles in Action en Amigos de Chocolá de opening van deze nieuwe klaslokalen mogen vieren.

Successen

Nieuwe huizen in San Miguel de EscobarGloria Margarita family

Gloria Margarita en Ernesto Zuleta hebben een jonge familie. Terwijl ze slechts 33 en 34 jaar zijn, hebben ze al vijf kinderen van de leeftijden 6 tot 14 jaar. Tot dit jaar werd hun huis bij elkaar gehouden door stokken en plastic zeil. Sinds ze hun betonnen huis hebben, is hun situatie drastisch verbeterd. In totaal tien families uit San Miguel Escobar zijn geselecteerd om dit jaar een nieuw huis te krijgen. We danken onze vrijwilligers uit Nebraska, van Ohio State University, de Dunn school en Alec’s groep, maar ook onze lokale partnerorganisatie De la Gente, voor hun hulp en inzet.

Het laatste nieuws

B3 VolunteersDe toestroom van vrijwilligers zal de komende maanden hoog blijven met groepen uit de Verenigde Staten, inclusief nog een groep van 44 vrijwilligers van Builders Beyond Borders. Hartelijk dank aan al onze vrijwilligers. Mocht iemand uit Nederland of België willen komen helpen in Guatemala, neem gerust contact met ons op!

Kort nieuws van het bestuur

• Afgelopen jaar heeft Constru Casa, samen met haar ambassadeurs, weer een aantal fondsen aangevraagd voor haar projecten. Constru Casa heeft het jaar goed kunnen beginnen doordat een tweetal aanvragen is toegewezen. Door Lionsclub ‘De Liemers’ uit Rozendaal is € 2.500 gedoneerd en van Stichting Retourschip (Leidschendam) hebben wij het bedrag van € 10.000 mogen ontvangen. Daarnaast hebben we in december nog een aantal mooie eindejaarsdonaties van onze donateurs ontvangen. Constru Casa wil Lionsclub ‘De Liemers’, Stichting Retourschip en alle donateurs danken voor de schenkingen die we afgelopen maanden mochten ontvangen en het mogelijk maken de (bouw)projecten te starten die dit jaar op stapel staan! • Het is nu ook mogelijk om via Facebook aan Constru Casa te doneren. Hiervoor kan je naar de Facebook pagina gaan en op de Online Doneren app klikken.

Komende evenementen

We kijken ernaar uit om onze achterban in Antigua Guatemala te zien tijdens onze eerste fundraisingnacht in Pappy’s BBQ op 26 maart. Onze vrienden van Pappy’s zullen hun deuren openen om Constru Casa te steunen met wat een leuke nacht belooft te worden vol eten, drinken en verhalen. Iedereen is welkom en de opbrengst van de drankjes gaat direct naar Constru Casa.

Laatste nieuws

emergency newsletter fuego hol

Doneer Button

Familieverhalen

Miriam Magdalena's #LuckyYear

Screen Shot 2017 04 21 at 4.00.51 PM

Dankzij Home for A Home is het dit jaar een #LuckyYear voor Miriam Magdalena en haar familie in Santa Cruz Balanyá!

Lees meer...

Ervaringen

Amaury's #LuckyYear

Screen Shot 2017 04 21 at 4.12.15 PMHet is 7:30 uur. De stad Antigua is al druk in de weer. De scooters en tuk-tuks haasten zich door de straten. In de deuropening van de bussen hangen de hulpjes van de buschauffeur, de bestemming van de bus naar voorbijgangers schreeuwend. Maar ondanks deze drukte van mensen is de natuur, met haar vulkanen en bergen rondom de stad, aanwezig om de mensen te herinneren aan haar overheersing.

Het is fantastisch!

Voor San Sebastián Park wacht ik met Paul, een andere vrijwilliger die uit Florida komt, op onze chauffeur Mario. Hij is een Guatemalteekse metselaar en hij brengt ons naar het dorp Santa Cruz Balanyá.

 

 

laatste nieuws

Jubileumfeest 15 jaar Constru Casa

logo invitacin HOL

Constru Casa 15 jaar!    Dat moet gevierd worden!

UITNODIGING GROOT FEEST
9 november 2019

Lees meer...