Help ons bouwen!

Nieuwsbrief december 2015

Beste vrienden van Constru Casa,

Wat is het afgelopen jaar weer snel verlopen en wat heeft het ons veel mooie dingen gebracht.

2015 was een jaar met een paar natuurrampen in Guatemala: de aardverschuiving in de kolonie Camray II was de meest verwoestende en heeft ons allen enorm geraakt. Gelukkig was 2015 ook een jaar waarin veel gezinnen ons hun grote dankbaarheid konden tonen voor de ontvangen steun. We hebben veel gezinnen mogen helpen aan een nieuwe woning en een flink aantal gemeenschappen aan een nieuwe school. Inmiddels hebben we al meer dan 800 woningen en al bijna 100 gemeenschapsgebouwen (zoals scholen, kinderdagverblijven, klinieken) gerealiseerd. 

 

 

 

Nieuwsbrief december 2015

logo

Beste vrienden van Constru Casa, 

Wat is het afgelopen jaar weer snel verlopen en wat heeft het ons veel mooie dingen gebracht.

2015 was een jaar met een paar natuurrampen in Guatemala: de aardverschuiving in de kolonie Camray II was de meest verwoestende en heeft ons allen enorm geraakt. Gelukkig was 2015 ook een jaar waarin veel gezinnen ons hun grote dankbaarheid konden tonen voor de ontvangen steun. We hebben veel gezinnen mogen helpen aan een nieuwe woning en een flink aantal gemeenschappen aan een nieuwe school. Inmiddels hebben we al meer dan 800 woningen en al bijna 100 gemeenschapsgebouwen (zoals scholen, kinderdagverblijven, klinieken) gerealiseerd.

Het geeft mij veel voldoening te weten dat we weer een jaar afsluiten met veel mooie momenten voor gezinnen, gemeenschappen en ook voor de organisatie. We hebben een sterk team en werken met z’n allen hard om verder te werken aan de toekomst van vele Guatemalteken die in extreme armoede leven. Ik wil ookweer aandacht vragen voor het feit dat het zeker niet makkelijk is steeds door te bouwen en dat het ons vaak aan middelen ontbreekt om zoveel te helpen als we zouden wensen.

We maken weer plannen voor komend jaar om weer veel Guatemalteekse gezinnen te kunnen helpen. Daarbij houden we vast aan onze missie: het bouwen van goede woningen voor gezinnen die het heel hard nodig hebben en het versterken van gemeenschappen door middel van onze integrale programma’s, met begeleiding gedurende vier jaren.

We willen als sterke organisatie werken aan het welzijn van de meest behoeftige Guatemalteken. We danken iedereen die ons helpt te bouwen aan een beter leven in Guatemala

 

Meet vriendelijke groeten, 

Carolina van Heerde en het Constru Casa Team 


Het Mooiste Huos 


Elk jaar organiseren we de verkiezing van “het mooiste Constru Casa huis van het jaar”. Zo willen we de families die een nieuw huis hebben gekregen, motiveren zich te blijven ontwikkelen  en werken volgens het vier jarig opvolgprogramma.

We zijn op zoek naar het mooiste en netste huis, dat er goed verzorgd uitziet, zowel van buiten als van binnen. We belonen drie families die met hun nieuwe huis goed laten zien zich te blijven inzetten voor hun welzijn en betere toekomst. 

 

De winnaar is Maria Catalina Xicay, eigenaresse  van huis 443.

.

Welkom Giselle en Cesar bij Constru Casa 

         

 

We zijn blij te laten weten dat we twee nieuwe medewerkers in ons team in Guatemala hebben.

Giselle Schilperoord (Nederlandse) is onze nieuwe vrijwilligerscoördinator. Zij werkte hiervoor bij Tess Unlimited in Guatemala (een partner organisatie van ons) in hun onderwijsprogramma’s en gaat nu al onze vrijwilligers met enthusiasme begeleiden.

César Delgado (Mexicaan) is onze nieuwe communicatie manager. Hij werkte voorheen als PR supervisor PR bij de Del Valle Universiteit in Mexico-Stad en is nu sinds een paar weken bij Constru Casa aan het werk.

We heten hen beide van harte welkom in ons team en geloven dat we, mede dankzij hun enthousiasme en gedrevenheid, met hen goed kunnen werken aan onze doelstelling om de levens van vele mensen in Guatemala te verbeteren.

Je kunt ze bereiken op de volgende email adressen. Giselle: voluntario@construcasa.org en César: relacionespublicas@construcasa.org.

 

Laatste Nieuws  

Jaarverslag 2014 – Om verantwoording af te kunnen leggen over het gevoerde beleid van het voorgaande jaar, heeft het bestuur een jaarverslag 2014 opgesteld. In dit verslag komen veranderingen in het bestuur, de activiteiten van de stichting en de financiële resultaten aan de orde. Het jaarverslag is hier te downloaden.

Jaarlijkse bijeenkomst Constru Casa - Zoals aangekondigd tijdens de Constru Casa Dag zal ook komend jaar een Constru Casa Dag plaatsvinden. De datum is geprikt op de eerste zaterdag van oktober, namelijk 1 oktober 2016. Het evenement zal plaatsvinden in Amsterdam, meer details volgen later. Zet het in de agenda!

2Charity Walk & 2Charity Run - Als je het leuk vindt om te wandelen of te hardlopen, dit graag wil koppelen aan een inzameling voor Stichting Constru Casa én het leuk vind om het meedoen aan dit evenement te organiseren, laat dit dan ons weten! Uiteraard kunnen we helpen bij de opzet en promotie hiervan. Voor meer informatie kan je een e-mail sturen naar vrijwilligers@construcasa.nl.

Wij Steunen Chuaquenum: Sponsor enn Project 

We gaan binnenkort beginnen met het integrale programma voor de gemeenschap Chuaquenum!

We hopen in verschillende fasen 35 gezinnen te helpen die in extreme armoede leven. De eerste stap begint met de bouw van één kamer en toilet voor zoveel mogelijk gezinnen, afhankelijk van de donaties die we ontvangen. Daarna kunnen we verder bouwen met meer kamers om de woningen compleet te maken. Ook willen we goede kookovens en waterfilters verstrekken aan deze gezinnen.

Chuaquenum is een gemeenschap waar bijna de hele bevolking van landbouw leeft en waar de mannen al op jonge leeftijd school verlaten om hun familie te helpen.

De inwoners weten dat we dit integrale project in fases realiseren, met als uitendelijk doel een goede woning met toilet, een goede kookoven en een waterfilter te verkrijgen: een flinke stap vooruit in hun ontwikkeling en het creëren van een stabiele toekomst voor hun kinderen en hun economie. Meer informatie kunt u hier vinden.

 

 


Prettige Feestdagen! 


Wij wensen iedereen fijne feestdagen toe en in goed gezelschap en we hopen dat jullie wensen en voornemens voor het volgende jaar met succes worden vervuld.

We willen jullie aanmoedigen stil te staan bij het kunnen delen. Want naast een tijd van vreugde en vrolijkheid is er ook een tijd van delen met hen die niet hetzelfde geluk als wij hebben en die in hun harten slechts hopen op een beetje vrolijkheid.

Wij zijn blij onze doelstellingen en successen met jullie te delen en we hopen dat jullie het geluk kunnen blijven delen dat bieden van hulp brengt.

Prettige feestdagen gewenst aan iedereen!

Doneer Button 

{unsubscribe}Als u de nieuwsbrief niet meer wilt ontvangen » unsubscribe{/unsubscribe}

Deze e-mail bevat afbeeldingen, als je ze niet kunt zien » bekijken online.

Laatste nieuws

emergency newsletter fuego hol

Doneer Button

Familieverhalen

Miriam Magdalena's #LuckyYear

Screen Shot 2017 04 21 at 4.00.51 PM

Dankzij Home for A Home is het dit jaar een #LuckyYear voor Miriam Magdalena en haar familie in Santa Cruz Balanyá!

Lees meer...

Ervaringen

Amaury's #LuckyYear

Screen Shot 2017 04 21 at 4.12.15 PMHet is 7:30 uur. De stad Antigua is al druk in de weer. De scooters en tuk-tuks haasten zich door de straten. In de deuropening van de bussen hangen de hulpjes van de buschauffeur, de bestemming van de bus naar voorbijgangers schreeuwend. Maar ondanks deze drukte van mensen is de natuur, met haar vulkanen en bergen rondom de stad, aanwezig om de mensen te herinneren aan haar overheersing.

Het is fantastisch!

Voor San Sebastián Park wacht ik met Paul, een andere vrijwilliger die uit Florida komt, op onze chauffeur Mario. Hij is een Guatemalteekse metselaar en hij brengt ons naar het dorp Santa Cruz Balanyá.

 

 

laatste nieuws

Jubileumfeest 15 jaar Constru Casa

logo invitacin HOL

Constru Casa 15 jaar!    Dat moet gevierd worden!

UITNODIGING GROOT FEEST
9 november 2019

Lees meer...